ODSTĄPIENIE OD UMOWY

Maszyny używane

Maszyny nie podlegają odstąpieniu od umowy, ani zwrotom, z wyjątkiem sytuacji kiedy Strony postanowią inaczej. Osoba, która jest zainteresowana zakupem maszyny, po wcześniejszym umówieniu wizyty, ma możliwość obejrzenia jej na żywo, szczegółowego sprawdzenia oraz przetestowania. Kupujący dokonuje zakupu znając rzeczywisty stan techniczny maszyny i nie przysługuje mu możliwość zwrotu, z wyjątkiem sytuacji kiedy Sprzedający i Kupujący postanowią inaczej.

Narzędzia nowe i używane

Odstąpienie od umowy przysługuje wyłącznie Klientowi będącemu jednocześnie Konsumentem lub osobie fizycznej prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą, dokonującą zakupu o charakterze niezawodowym przysługuje 14 dniowy termin do odstąpienia od umowy.

Warunkiem odstąpienia od umowy jest możliwość odesłania produktu nieużywanego i w stanie niezmienionym. Jeśli został zakupiony produkt w stanie nowym – należy odesłać go wraz z oryginalnym opakowaniem jeśli w takowym go Państwo otrzymali.

Konsument ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia doręczenia przesyłki.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (pismo wysłane pocztą tradycyjną lub elektroniczną) na adres:

F.H.P. AJB Andrzej Dzięcioł
Ul. Zamenhofa 44/7
65-186 Zielona Góra

lub

email: tools@ajbmetall.com

W treści wiadomości należy wpisać dane, które zostały podane podczas składania zamówienia (tj.: imię i nazwisko, adres pocztowy, email, nr telefonu komórkowego)  oraz ID zamówienia wraz z opisem produktów, które chcą Państwo zwrócić.

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Wzór formularza odstąpienia od umowy znajdą Państwo TUTAJ

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

ZWROTY

Zgodnie v art. 27 ustawy o prawach konsumenta – w przypadku odstąpienia od umowy i chęci zwrotu produktów,  zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności za zakupione produkty, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym otrzymaliśmy zwracane produkty. Koszty nadania przesyłki nie są zwracane klientowi, kwota ta zostanie odliczona od wartości zwracanego towaru. Koszty zwrotu towaru ponosi kupujący (nie odbieramy paczek „za pobraniem”).

Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba, że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku braku śladów użytkowania, nieużywaniu, w oryginalnym opakowywaniu nie poniosą Państwo żadnych opłat w zawiązku z tym zwrotem.

Prosimy odesłać lub przekazać nam rzecz na adres:

F.H.P. AJB Andrzej Dzięcioł,
ul. Klonowa 6,
66-003 Zabór

niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeśli odeślą Państwo rzecz przez upływem terminu 14 dni.

Więcej informacji dot. warunków zwrotów i reklamacji znajdą Państwo na stronie UOKiK: link